Polák s Hudlerom asistovali, Michálek a Nosek tento rok prvýkrát nastúpili

Pondelkové súboj medzi Torontom (81 bodov) a Bostonom (82 bodov) proti sebe postavil rivalmi z Atlantickej divízie, ktoré po skvelom finiši Maple Leafs a výhre 4: 2 novo delí len jediný bod. Kanadský celok si tak upevnil poslednú postupovú priečku s divokou kartou vo Východnej konferencii a na svojich súperov Bruins na tretej priečke divízie navyše stráca už len jediný bod.

Z konkurentov pod čiarou postupu sú najbližšie Islanders (78 bodov), Tampa Bay (77 bodov) a Philadelphia (74 bodov). Úvod duelu pritom Toronte nevyšiel podľa jeho predstáv, keď už v 8. minúte Boston poslal do trháku David Backes. V 15.minúte ale vyrovnal bek Morgan RIELLO a zmierne skóre 1: 1 potom vydržalo až do Unibet stavkovanie samotného záveru riadneho hracieho času.

Rozhodujúce akcie Maple Leafs sa zrodili až v 59. a 60. minúte. Najprv využil presilovku Tyler Bozak a iba o pár sekúnd neskôr pri snahe hostí bez brankára skórovali aj William Nylander a NaZemi Kadri. V čase 59:50 potom ešte aspoň kozmeticky upravil skóre bostonský Dominic Moore.

Práve on sedel na trestnej lavici u góle Bozaka, ktorý odštartoval záverečnú lavínu Maple Leafs. Na nej sa jednou asistenciou podieľal aj český bek Roman Polák (17:25, +2, 2 strely, 0 + 1).Hosťujúci útočné duo David Krejčí (20:06, -3) – David Pastrňák (12:59, -2, 3 strely) tentoraz nebodovalo. Posledne menovaný český líder NHL v bodoch i góloch nebodoval prvýkrát po jedenástich zápasoch, v ktorých zaznamenal 15 bodov za 6 gólov a 9 asistencií.

Futbalovým výsledkom 1: 0 skončila partia medzi Dallasom a San Jose . Líder Pacifickej divízie, ktorý z posledných troch štartov Bet 365 vyšiel bodovo naprázdno, naposledy nenašiel recept na brankára Kari Lehtonen, ktorý pochytal všetkých 30 pukov, ao výhre domácich rozhodol v 35. minúte Curtis McKenzie.

Asistenciu pri jeho piatej trefy sezóny si pripísal aj Jiří Hudler (9:51, +1, 2 strely, 0 + 1).V drese Stars nechýbali aj ďalšie dva českí útočníci Radek Faksa (17:06, +/-: 0, 1 strela) a Aleš Hemský (15:28, +/-: 0). Za San Jose predĺžil svoju sériu bez bodu už na deväť zápasov center Tomáš Hertl (19:30, +/-: 0, 1 strela).