Pán London, prečo utratil 20 miliónov libier za Broncos a teraz sa nezastaví

David Hughes je riaditeľom Charlton Athletic, keď sa na neho obrátil London Broncos, ktorý od svojho založenia v roku 1980 hľadá šiestu stálu domácu pôdu pre ragbyovú ligu hlavného mesta. Hughes, fanúšik ligy zafarbenej vo vlne od Swintona, ktorý zarobil svoje milióny ako obchodník s ropou, nepomáha len Broncosu, aby sa presťahoval do Údolia, vstúpil do predstavenstva.

“Bože, od toho dňa sú tu nejaké výšky a minimy.” “Hovorí Hughes. Do troch rokov spolu s majiteľom Broncosu Richardom Bransonom viedli tím vo Wembley na finále Challenge Cup 1999 v roku 1999 a vyzeralo to, akoby liga rozbila vzorec pre vývoj hry v hlavnom meste.

O dva roky neskôr však bol Hughes nútený zostaviť záchranný balíček po tom, čo Virgin stiahla svoju podporu v súvislosti s rastúcimi dlhmi.Odvtedy má Londýn ešte viac domov ako Bet365 pozoruhodné úspechy na poli. Po The Valley prišiel presun do Griffin Park. Potom The Stoop. Potom prišiel The Hive a naposledy Trailfinders Sports Club v Ealingu.

Londýn sa dokonca v polovici dvadsiatych rokov slovenské stávkové kancelárie dokonca na krátku dobu rebrangoval ako Harlequins Rugby League.Od roku 1996 sa toho toľko zmenilo, ale keď sa Broncos pripravoval na svoju 40. sezónu v roku 2019 ako strana Super League, po povýšení z majstrovstiev, jeden podozrivý z ničoho z toho by nebol možný, ale pre vytrvalosť – a obetovanie – Hughes.

“Bol som mnohokrát, keď som premýšľal, či by som to zobral tak ďaleko, ako to len pôjde, zvlášť keď sme boli v Super League zatĺkaní a pluhol som peniaze, „Hughes, teraz 73, hovorí. „Odhadoval by som, že som investoval niekde v oblasti 20 miliónov GBP, ale preto pracujem v 70. rokoch.

„ Nemal som v úmysle okradnúť rodinný pot. Chcel som si zarobiť a zarábať peniaze, ktoré by som mohol pre klub využiť.Stále sa to snažím urobiť, aby som sa ubezpečil, že tento klub, a tiež ragbyová liga v Londýne, má čo najjasnejšiu budúcnosť. “

Nie je prehnané naznačovať, že finančné investície Hughesa majú jediný – nepretržite držal Broncos nažive: a nemá v úmysle v dohľadnej dobe spomaliť. „Byť tak kočovný nepomohol, pokiaľ ide o dosiahnutie trvalého úspechu kdekoľvek,“ hovorí Hughes. “Nemôžete vybudovať žiadne základy kdekoľvek, ale teraz si myslíme, že sa to mení.”

V skutočnosti bude rok 2019 ich piata sezóna v spoločnosti Trailfinders; je skromný, uhnízděný a po propagácii v Londýne musel byť rozšírený, aby Bet365 bonus pre nových užívateľov spĺňal štandardy Super League.Ale je to doma.

„Je to jedno miesto, ktoré sme sa usadili,“ hovorí Hughes. „Každý deň môžeme trénovať na umelom povrchu a všetky naše juniorské tímy sme umiestnili na jedno miesto. Nevidím dôvod, prečo by sme sa mali znova zmeniť. Výzvou pre nás je teraz vybudovať bránu a miestnu fanúšikovskú základňu. Vždy, keď sme sa pohybovali po meste, sme sa dohodli na výmluvách. Teraz má London Broncos miesto, ktoré funguje. “Facebook Twitter Pinterest Na Broncos čaká ďalšia sezóna v Ealingu. Fotografia: Max Flego / London Broncos

Hughes sa snaží revolucionizovať Londýnsky prístup aj na poli.V minulosti sa spoliehali na dovoz veľkých peňazí – teraz sa usilujú stavať zdola nahor využívaním rastúcich programov rozvoja juniorov na juhu. “Vymenujte veľkú ragbyovú akadémiu na severe a naši chlapci ich minulý rok porazili,” hovorí Hughes. „Je to veľmi podceňované a prehliadané, čo tu robíme, pokiaľ ide o rozvoj mládeže.

„ Je to obrovská operácia a na čo sme veľmi hrdí. Už nemôžete priviesť tucet 30-ročných hráčov so svojimi rodinami…na to nie sme pripravení. Zameriavame sa na to, aby sme do nášho zariadenia dostali tie najlepšie deti z južného Anglicka. Pracujeme naprieč celým kapitálom a ďalej; Medway Dragons v Kentu, Staines…chceme získať čo najviac mladých ľudí v južnej lige.To je naša zodpovednosť; sú to budúcnosť. “

Davy zostávajú hovoriacim bodom; v minulom roku ich na majstrovstvách sledovalo jadro približne 1 500. “Ealing je veľké miesto,” hovorí Hughes optimisticky. „Je čas, aby sme sa do toho zapojili. Dúfam, že by som sa vrátil do Super ligy, čo znamená aj navštevovanie fanúšikov, a ak by sme budúci rok zdvojnásobili alebo zvýšili naše účasti, myslím, že by sa to považovalo za úspech. “

A výsledky – múdre ? „Naozaj sa mi nepáči, že skončenie 11. miesta by bolo úspechom, ale ako východiskový bod musíme zostať hore,“ hovorí Hughes. „Vždy som povedal, že Super League nemôže byť nikdy kvalifikovaná ako Super League bez londýnskeho tímu. Tento rok sme boli odpísaní, nikto nepovedal, že sa dostaneme na povýšenie. Budeme znova odpísaní.Dúfam, že teraz, keď sme späť, chce veľa ľudí v Londýne prísť a zažiť, o čo ide. Pokiaľ ide o šport, existuje tu veľká konkurencia, ale môžeme ponúknuť niečo iné. “

Ak si niekto zaslúži dlho očakávané prijatie od obyvateľov Londýna, potom je to určite northerner, ktorý obetoval milióny, aby udržal ožiť v hlavnom meste.